„Бъки“ вдигна Купата на България в Свиленград, Кристина Миланова – най-полезен състезател

Хандбалистките на „Бъки“ (Габрово) спечелиха финала срещу Свиленград с 32:22 и вдигнаха Купата на България. Двудневният финален турнир се игра в Свиленград.

Така габровки взеха реванш след като миналата година Свиленград спечели купата в Габрово. На полувремето резултатът беше 19:11 в полза на гостите, които до края не изпуснаха инициативата. „Етър“ (Велико Търново) спечели малкия финал срещу „Ники спорт“ (Сливница) с 33:27.

Хандбал

Кристина Миланова от Свиленград заслужи приза за най-полезен състезател. Голмайстор на турнира стана Данислава Петрова от „Етър“ с 19 попадения, Ивон Дюлгерова от „Бъки“ е най-добър вратар, а най-добър защитник е Габриела Георгиева от „Ники спорт“.

Снимки: Христо Тотев