Мария, Елица и Илайда се окичиха със златото на националното първенство по карате

Мария Делчева, Елица Иванова и Илайда Халибрям от хасковския клуб „Мълния“ станаха шампионки на националното първенство по карате шинкиокушин, което се проведе за пръв път в областния град.

И трите хасковлийки се окичиха със златото на кумите. Мария триумфира в категорията 60 кг. при кадетките. Тя заслужи и приза за Най-техничен състезател. При 55-килограмовите за титлата се пребори и Елица Иванова. Илайда спечели първото място в категория 50 кг. при девойките.

Карате

Бронзови медали на кумите за Хасково спечелиха Шахин Халибрям (50 кг.), Денис Сали (75 кг.) и Цветомир Стоянов (60 кг.).

Димитровградският клуб участва с двама състезатели. Майкъл Атанасов спечели сребърен медал при 50-килограмовите, а Александро Костадинов е трети на 65 кг.

Както Haskovo.info писа, в шампионата участваха близо 100 каратеки от страната.