Гришо спечели демонстративния мач с Джокович след шампионски тайбрек

Григор Димитров победи Новак Джокович в демонстративен мач игран в София.

Хасковлията спечели с шампионски тайбрек, след като преди това двамата си размениха по един сет.

Димитров спечели първия сет с 6:4. Джокович първи направи пробив за 2:1, но още в следващия гейм загуби подаването си. След това се игра равностойно, преди българинът да стигне до нов брейк за 6:4, с който затвори частта.

Григор ДимитровВъв втората част Джокович доминираше. След 2:2 той взе четири поредни гейма за 6:2 и изравни резултата.

В решаващия тайбрек Григор се оказа изоставащ с 2-4, но бързо обърна резултата за 5-4. Минипробив изведе Гришо напред за 6-5, а после той увеличи преднината си до 8-5.

Григор ДимитровДимитров стигна до мачбол при 9-6 и отново пусна едно от хлапетата, подаващи топките да играе на негово място, а то приключи двубоя с хубав удар с лявата ръка за 10-6, допълват от федерацията.

Както Haskovo.info писа, на пресконференцията преди срещата Гришо каза, че още няма да се сбогува с публиката.

Гришо: Далеч съм от сбогуване с публиката. Ноле: Наричам го моят български брат