Ростислав Петков пак Спортист № 1 на Хасково

Спортист на годинатаСветовният шампион по силов трибой в Пуерто Рико Ростислав Петков очаквано стана „Спортист на 2012-та година“ в община Хасково. Тежкоатлетът от местния клуб „Бяла мечка“, който и миналата година оглави Топ 10 при мъжете и жените, не бе на тържествената церемония в зала „Хасково“, затова призът му бе връчен на неговия треньор Живко Архондев.

Втори в класацията се нареди бронзовият медалист от световното по силов трибой Здравко Сарафимов, който държи и четири национални рекорда. Трета е републиканската шампионка и националка по вдигане на тежести Мая Иванова.

При юношите и девойките за „Спортист на годината“ бе обявен Тихомир Баротев от спортен клуб „Виолена“, който завоюва световна титла по спортна аеробика на шампионата в София. На второ място бе класиран вицеевропейският шампион по борба Енгин Исмаил, а трета остана световната вицешампионка на кумите Силвия Вангелова.

Спортист на годината

Теменуга Илиева

„Треньор на годината“ стана Теменуга Илиева, създател на Клуб по аеробика „Виолена“. През май нейните възпитаници взеха отличия на световното първенство – най-голямото постижение на местен спортен клуб през годината, спечелил първи титли за България на шампионат от такъв ранг. Състезателят на „Виолена“ Тихомир Баротев грабна златото в индивидуалната дисциплина при 14-годишните, а с партньорката си Димана Николова спечели бронзов медал.

Мъжкият футболен тим на „Хасково 2009“ с треньор Димчо Марков стана най-добър отбор на 2012 година в община Хасково. При юношите и девойките за отбор на годината бе обявен „Бадминтон клуб Хасково“, който стана първи на Държавното отборно първенство за юноши.

Освен победителите в категориите „мъже и жени“ и „юноши и девойки“, награди получиха и останалите най-добри спортисти на Хасково, намерили място в десятката на традиционната анкета сред спортните журналисти и деятели в града.