Спорт

Григор Димитров загуби от Карлос Алкарас в Индиън Уелс

Григор Димитров отпадна на осминафиналите на сингъл на турнира по тенис на твърда настилка от сериите „Мастърс“ в Индиън Уелс, САЩ с награден фонд 13 милиона долара, съобщават от федерацията.

Хасковлията отстъпи с 1:6, 1:6 от №2 в схемата Карлос Алкарас (Испания) за 74 минути игра. Преди този мач Гришо постигна победи с 6:3 6:4 над португалеца Нуно Боржеш и над Гаел Монфис (Франция) със 7:6(4) 4:6 7:6(2).

Това бе шестият двубой между двамата, като Алкарас вече има преднина от 4-2 победи. Преди днешната загуба Димитров пък бе постигнал две поредни победи срещу Карлитос. Това бе 15-а поредна победа за Алкарас на Индиън Уелс, който спечели турнира през 2023 г. и 2024 г.

Срещата се игра при много силен вятър, а Григор видимо не се чувстваше в най-доброто си състояние, след изтощителната над тричасова битка срещу Монфис. Българинът допусна пет пробива в мача, а от своя страна не успя да стигне до брейк в подаването на Алкарас.

guest
Въведете Вашето име
Въведете своя и-мейл адрес

Haskovo.info не носи отговорност за коментарите. Моля, пишете на кирилица и не използвайте обиди, клевети и лични нападки. Подобни коментари може да бъдат премахнати. Можете да докладвате за неподходящи коментари чрез формата за контакт в сайта.

1 коментар
Най-стари
Най-нови Най-харесвани
Inline Feedbacks
Вижте всички коментари
Вай
Вай
13.03.2025 8:34 8:34

Според мен не бе възстановен напълно от контузията.

Back to top button