Галерията в Димитровград получи ценно дарение
Лилия Димитрова, която е общественик и творец от Казанлък и племенница на Чудомир, дари на Художествена галерия „Петко Чурчулиев“ в Димитровград гипсови отливки за паметници, релефи и литература от ателието в родната къща на скулптора Димитър Копчев от село Ръжена.
В допълнение към това, Бончо Иванов – скулптор керамик, подари на галерията изработен от него керамичен портрет на Димитър Копчев.
Димитър Копчев е роден в казанлъшкото село Ръжена през 1921 г. Завършва Художествената академия в София, където общува с известни български интелектуалци, като Ненко Балкански, Дечко Узунов, Иван Башев, Веселин Ханчев, Николай Райнов, Илия Бешков.
През 1952 г. е назначен след конкурс като скулптор в операта в София. През 1955 г. Димитър Копчев заминава за Димитровград. Възложено му е да направи паметник на Никола Йонков Вапцаров за първия младежки парк, носещ неговото име. Тук още с пристигането си се запознава с Пеньо Пенев. От този момент нататък двамата са неразделни.
На Копчев му е дадено ателие в „Младежкия дом” и той започва работа върху скулптурата на Вапцаров. Пеньо Пенев всеки ден се отбива в това ателие и докато Копчев работи Пеньо чете своите стихове. Заедно обсъждат поезията и скулптурата, споделят житейските несгоди, семейни неразбории или радости. Димитър Копчев споделя и последната вечер с Пеньо Пенев преди смъртта му.
Освен паметника на Вапцаров, дело на Копчев са още бюста на Пеньо Пенев в Димитровград, на Желю Манолов, един от първите български летци, на Андон Черковски в Раднево, паметникът в село Верен, скулптурният портрет-глава на Веселин Ханчев. Участва в колектива по изработването на фриза на Дома-паметник „Александър Стамболийски” в София, има многобройни пана, релефи, фонтани, паркова пластична украса, като Чешмата на бригадирите в парка на Димитровград.