Спорт

Дисквалифицираха Божидар в тройния скок заради шпайковете му

Божидар Саръбоюков и Лъчезар Вълчев участваха в подборното състезание на троен скок в третия ден на европейското първенство за младежи и девойки под 23 години в Берген, Норвегия.

Лъчезар Вълчев започна с 15.95 (2.4), фаул и се отказа от третия опит, след като видя, че трудно ще го изместят от челните позиции, съобщават от atletikabg.com.

Над 16 метра скочиха само Гор Ховакимян (Армения) – 16.30 (2.1), Разван-Йоан Никоара (Румъния) – 16.08 (2.2) и Тиаго Перейра (Португалия) с личен рекорд – 16.05 (1.3).

Само няколко часа след като спечели сребърния медал на скок дължина с 8.21 на 18 юли Божидар Саръбоюков бе награден от президента на Европейската атлетика Добромир Карамаринов и се върна в сектора за хоризонтални скокове.

Двуметровият българин не успя да улучи оптималната техника в първите два опита и започна с 15.31 (0.3) и 15.56 (2.2), без почти да използва втората си крачка.

В третия си опит Саръбоюков се приземи на 15.99 (0.2), което му даде четвъртото място в общото класиране пред Лъчезар Вълчев.

За съжаление два часа след дисциплината Божидар бе дисквалифициран поради употреба на непозволен модел шпайкове.

В квалификациите на диск при девойките Ивелина Милкова метна 1-килограмовия диск на 44.37 и зае 26-а позиция от 33 участнички.

За място във финала бяха достатъчни 48.43, резултат, който постигна Хана Хиелтнес (Норвегия). Квалификацията оглави Инес Лопес (Испания) с 56.35.

guest
Въведете Вашето име
Въведете своя и-мейл адрес

Haskovo.info не носи отговорност за коментарите. Моля, пишете на кирилица и не използвайте обиди, клевети и лични нападки. Подобни коментари може да бъдат премахнати. Можете да докладвате за неподходящи коментари чрез формата за контакт в сайта.

0 коментара
Най-стари
Най-нови Най-харесвани
Inline Feedbacks
Вижте всички коментари
Back to top button