Община Хасково обяви поръчка за ремонт на улици за 30 млн. лв.
Обществена поръчка за сключване на рамково споразумение за поддържане, основен ремонт, рехабилитация и реконструкция на булеварди, улици, тротоари, площади и пътища обявиха от Община Хасково.
Процедурата е разделена на две обособени позиции. Едната обхваща общинските пътища, а другата – булеварди, улици, тротоари и площади в населените места.
Общинските пътища са с обща дължина 106,440 км. Ориентировъчната площ, която подлежи на ремонтни дейности за периода на рамковото споразумение е около 23 000 квадратни метра.
Прогнозната площ, която подлежи на ремонт за периода за Обособена позиция №2 е около 220 000 квадратни метра.
Предвижда се сключване на рамкови споразумения с до 3 потенциални изпълнители за извършването на ремонтните работи, възлагани с конкретните договори.
В рамковото споразумение ще бъдат определени максималната рамкова цена за изпълнение на дейностите предмет на възлагане, основните общи права и задължения на страните, редът за сключване на договорите за обществени поръчки.
Конкретните поръчки ще се възлагат след провеждане на вътрешен конкурентен избор – отправяне на писмена покана до всички страни с посочване на конкретните дейности, обект и обхват на изпълнение по съответния договор, както и въз основа на определения критерий, показателите и методиката за оценка на офертите.
В отправената покана изпълнителят ще трябва да представи в офертата си конкретно ценово и техническо предложение.
Сключването на отделните договори по Рамковото споразумение и финансирането за изпълнението на поръчката ще се осъществява от общината за период от 48 месеца.
Прогнозната стойност на поръчката е 30 000 000 лева без ДДС. Офертите на кандидатите ще бъдат отворени на 24 септември.
Улица Петрич в Хасково дали ще бъде ремонтирана, че 40 години чака? Хасково не е само център, разбери го кмете, хората плащат данъци и искат, каквото им се полага. Стига 40 години чакане и лъжи!
УЛ. ВАКАРЕЛ В КВАРТАЛ ХИСАРА Е ЗАБРАВЕН ОТ СВЕТА, ДА СЕ НАДЯВАМЕ, ЧЕ ТОЗИ ПЪТ ЩЕ СТИГНАТ И ДО ТАМ.
А какво да говорим за булевард “ Съединение“ който е главна артерия на града – целия в дупки, ул“ Добруджа“ , ул “ “ Преслав“ пред Административен съд, булевард“ Илинден “ държи класацията…
Хасково е напълно занемарен и стана едно гадно село без шансове за бъдещето!Тоя никаквец кмета не става за нищо. Дупки, кучета, мръсотия, каруци, цигани, града кънти от чалга и цигански гуляи, потрошени детски площадки и паркове…..Кметееееее!!!!! Слез на земята и разбери че затриваш един някога красив град!!!
Преди да се оправят пътищата е добре да се помисли за водопроводите, да се подменят тръбите ,които са тотално за подмяна, а не да се разкопава готов асфалт