Хасковският театър ще участва на фестивал в Плевен
Драматично-кукленият театър „Иван Димов“ в Хасково ще участва в Деветия фестивал за куклено изкуство за всички възрасти „Шарено петле”, който ще се проведе в Плевен.
Официалното откриване на форума ще е на 30 юни в Драматично-кукления театър „Иван Радоев“, съобщиха от общинския пресцентър.
На фестивалната сцена хасковските актьори излизат със спектакъла „Червената шапчица“ по приказката на Братя Грим, драматизация и режисура Леонард Капон.
Фестивалът „Шарено петле” се организира и финансира от Община Плевен в творческо и организационно партньорство с ДКТ „Иван Радоев“, Регионален исторически музей – Плевен и със съдействието на фондация „Арт Офис“.
Програмата и тази година е богата и разнообразна с представления, творчески ателиета и работилници.






