„Хасково 2012“ с нова гръмка победа, девойките също громят

БаскетболБаскетболистките на „Хасково 2012“ записаха още една гръмка победа в шампионата, този път като гост на „Нефтохимик 2010“ в Бургас с 90:77.

Предваритлните очаквания бяха за дерби, като двата отбора влязоха здраво в мача още с първата минута. Тимът на старши треньора Елена Станкова демонстрира повече качества и заслужено водеше на почивката с 46:41.

БаскетболБургазлийки започнаха вихрено второто полувреме и набързо стопиха аванса на хасковлийки. Нашите обаче преодоляха кризата и завършиха силно мача, като натрупаха и солиден аванс.

Така „Хасково 2012“ е единственият отбор с пет победи от пет кръга в първенството и е едноличен лидер. Хасковлийки победиха последователно като гости и двата основни фаворите за титлата, след като глава вече склониха шампионките от Русе.

В 6 кръг на 29 ноември от 17.30 часа „Хасково 2012“ приема „Берое“ (Стара Загора).

БаскетболДевойките на баскетболния „Хасково“ пък записаха първа победа в регионалното първенство като домакин на „Академик“ (Пловдив) с 97:54.

На полувремето резултатът бе 58:26, а след третата четвърт вече набъбна на 72:34. Младите хасковски баскетболистки бяха по-добрият отбор през цялата среща и заслужено се поздравиха с разгромната победа.

В първия кръг отново в зала „Дружба“ нашите паднаха от „Тони 7“ (Сливен).

В следващия кръг на 21 ноември възпитаничките на треньорите Катя Станкова и Виктор Колянов гостуват на „Асеновец 2005“.