„Любимец“ се подхлъзна при дебюта си в „Б“ група

Любимец - СпартакНовакът „Любимец“ стартира със загуба в шампионата на Източната „Б“ група. Момчетата на Димчо Марков паднаха с 1:2 от „Спартак“ след като секунди преди края резултатът между двата тима бе равен.

Гостите от Пловдив поведоха още в 4-тата минута  с гол на защитника Теодор Банев, който се възползва от грешка на вратаря на „Любимец“ Стоян Ковачев. В 68-та минута на второто полувреме натискът на домакините се увенча с успех и  Анастас Попов хвърли в екстаз над хилядата зрители на стадиона, дошли да подкрепят дебютанта в  Източната втора дивизия – 1:1.

В добавеното време Георги Стоянов попари трибуните като вкара второ, победно попадение за „Спартак“. При атака на гостите в 92-та минута той се възполва от отличен пас на Иван Площаков и нацели греда, а после мушна с глава в мрежата отбилата се при удара топка.

Така секунди преди рефера Мартин Богдев да свири край на мача, „Любимец“ не успя да измъкне точка в първия си мач при професионалистите.