Мартин и Рая са първи на национален турнир по тенис в Свиленград

Пети турнир до 11 и 12-годишна възраст от веригата „Kinder Joy of moving Tennis Trophy“ се проведе на кортовете на клуб „Свиленград“, съобщават от федерацията. България се включва в програмата за пета поредна година.

В календара на тенис федерацията се предвидени 8 турнира във възрастовите групи до 9, 10, 11 и 12 г. В тях децата ще се съревновават помежду си, за да излъчат представителите за международните финали.

Финалният международен турнир ще се проведе през ноември в „Рафа Надал Академи“ в Майорка, Испания. В него се очаква да участват също така националните шампиони по този проект от много европейски страни.

При момчетата до 11 г. Борис Борисов (ТК „Асеновград“) спечели четвърта турнирна победа. Във финала Борисов се наложи със 7:5 над Пламен Нунев (ТК „Приста 2011“, Русе). В мач за третото място Тихомир Хърсев (ТК „Хасково 2015“) се наложи с 6:1 над Валентин Григоров (ТК „Супер Спорт“, Варна).

При момичетата до 11 г. Кристина Кънева (ТК „Албена“, Пловдив) победи във финала Каролина Костова (ТК „Локомотив „, Пловдив) с 6:0. В спор за третото място Дина Динева (ТК „Авеню“, Бургас) се наложи със 7:6(5) над Анна Попова (ТК „Албена“, Пловдив).

При момчетата до 12 г. Мартин Бонев (ТК „Димитровград“) записа трета турнирна победа. Във финала Бонев се наложи със 7:5 над Руси Георгиев (ТК „Свиленград“). В спор за третото място Кристиян Стефанов (ТК „Диана“, София) победи с 6:0 Никола Папазов (ТК „Свиленград“).

При момичетата до 12 г. първото място спечели Рая Стайкова (ТК „Свиленград“). Втора се класира победителката от първите четири турнира Александра Момчилова (ТК „15:40“, гр.София). Трета е Мария Димова (ТК „Академик 83“, Пловдив), а четвърта Дарина Христова (ТК „Джуниър Про“, Пловдив).